Ogłoszenia 26.02.2023 – 1 Niedziela Wielkiego Postu

***  w liturgii w tym tygodniu:

– w sobotę święto św. Kazimierza, królewicza

1….. Dziś po Mszach św. możemy złożyć środki pieniężne na pomoc dla mieszkańców Ukrainy.

W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msza św. do Serca Jezusowego o godz. 17.00. Zapraszamy szczególnie na to nabożeństwo dzieci klasy czwartej. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu oraz modlitwa w intencji misji. Po nabożeństwie spotkanie z kołami różańcowymi.

W   sobotę – pierwszą miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i nabożeństwo wynagradzające składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy do modlitwy czcicieli Matki Bożej.

2….W przyszłą 2 niedzielę Wielkiego Postu, zwaną ,, ad gentes’’, od lat wspieramy modlitwą i ofiarami misjonarki i misjonarzy z Polski, którzy posługują na wszystkich kontynentach. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Dlatego w przyszłą niedzielę po Mszy św. do puszek możemy złożyć ofiarę na ten  cel.

3….. W kieleckich parafiach narzeczeni mogą wziąć udział w katechizacji przedmałżeńskiej.

KIELCE, Bł. Bpa J. Matulewicza, w niedziele 5.III; 12.III.19.III. 26.III i 2.IV.  godz. 19.00;

KIELCE, św. Franciszka z Asyżu,

6-7 oraz 13 maja 2023 (sobota-niedziela-sobota). Trzy dni stanowią cały kurs. Zapisy online lub w kancelarii parafialnej; https://kapucynikielce.pl/

KIELCE, św. Hiacynty i Franciszka;

od 26 lutego br. (początek spotkania o godz. 19.00) w Domu Parafialnym.

4….ks. Łukasz Zygmunt Dyrektor Duszpasterstwa Kurii Diecezjalnej zwraca się w imieniu kapłanów posługujących w parafiach na Ukrainie o
pomoc w zbiórce świec. Prosi o przekazanie starych świec, paschałów.
Mieszkańcy Ukrainy przetapiają stare świece woskowe i paschały
przelewając ciekły wosk do odpowiedniej formy tworząc nowe świece,
które służą walczącym w okopach czy też w domach w których brak prądu.
W   takiej formie także można pomóc przynosząc stare woskowe świece. Zebrane świece prosimy o dostarczenie do kaplicy przedpogrzebowej.

5….Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

• Gorzkie Żale w niedziele  o godz. 16.30
  • Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartki o godz. 17.30