Ogłoszenia 25.12. 2022 – Narodzenie Pańskie

*** W liturgii w tym tygodniu:

– w poniedziałek święto św. Szczepana, męczennika

– we wtorek święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty

– w środę święto Świętych Młodzianków, męczenników

– w piątek święto Świętej Rodziny: Jezusa , Maryi i Józefa

Drodzy parafianie!

Z okazji świąt Narodzenia Pańskiego życzymy Wam nieustannej nadziei, która pokona wszelkie trudności i otworzy Wasze serca na miłość Boga. Niech radość  z tego, że Bóg stał się człowiekiem towarzyszy Wam  w każdej chwili życia. Szczęść Boże.

proboszcz ks. Jerzy Piwowarczyk i wikariusz ks. Arkadiusz Karczyński

1…. Dziękujemy p. Kasi naszej organistce i chórowi parafialnemu za trud  przygotowania i wykonania  kolęd w tych świątecznych dniach.

2…. Pragniemy podziękować osobom, które przygotowały dekoracje adwentowe, ubierały choinkę oraz szopkę

Dziękuję p. Piotrowi i Annie Rączkom.

Dziękuję pp. Małgorzacie Mastalerz, Czesławowi Stokowcowi,  Eugeniuszowi Czerwiakowi, Agnieszce i Gabrieli Ludwickim, Zuzannie i Maciejowi Głogowskim, Natalii Rączce, Agnieszce Kownackiej,

Dziękuję za udział w roratach oraz Nowennie dzieciom i dorosłym. Dziękuję za ofiary złożone przy okazji zakupu świecy ,, Caritas’’ i przy opłatkach.

3…..W sobotę ostatni dzień starego roku 2022. O godz. 17.00 będziemy celebrować Mszę św. z wystawieniem Najśw. Sakramentu. Podziękujemy Bogu za wszelkie otrzymane łaski i przeprosimy za popełnione grzechy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4…. W niedzielę rozpoczynamy Nowy Rok 2023. W tym dniu obchodzimy Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. Uczestnictwem w Eucharystii oddajmy Bogu chwałę wielbiąc Matkę Jezusa.

5… Osoby, które zapisały się do Grona Przyjaciół Seminarium prosimy, aby zgłosiły się do zakrystii.

6…. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich , Niedziel’’ i ,, Gość Niedzielny’’. Ten ostatni w podwójnym numerze w cenie 15 zł.

6…   Po przerwie spowodowanej epidemią chcemy od środy odbyć wizytę duszpasterską w tradycyjnej formie.  Niech będzie okazją do wzajemnego wsparcia w wierze,  do wspólnej modlitwy, udzielenia błogosławieństwa, rozmowy na tematy wiary, Kościoła ,  parafii. Na stole przykrytym białym obrusem przygotujemy krzyż, świece, wodę święconą, kropidło. Prosimy, aby bez skrępowania poinformować księdza – jeśli jest taka potrzeba – o założenie maseczki. Będziemy na to przygotowani. Tak, abyśmy bez obaw i zbędnego napięcia, mogli się spotkać.

W tym tygodniu wizyta duszpasterska: W dni powszednie wizyta  od godz. 17.15, w soboty od godz. 9.00.

28 grudnia / środa/–     -1 ksiądz –   ul. Zagrabowicka – numery parzyste

-2 ksiądz – ul.  Będzińska

29 grudnia / czwartek/     -1 ksiądz – Zagrody, ul. Leszczynowa (

początek od nr 2), Łąkowa 51, Jałowcowa