Ogłoszenia 24.04.2022 – Niedziela Miłosierdzia

24.04.2022  –  Niedziela Miłosierdzia Bożego

– w poniedziałek święto Św. Marka, Ewangelisty

– we wtorek Uroczystość Św. Wojciecha, bp, męczennika, głównego patrona Polski

– w piątek wspomnienie święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, doktora Kościoła, patronki Europy

1….  Dziś o godzinie 15.00 zaśpiewamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia wraz z tekstami ,, Dzienniczka’’ Św. Faustyny. Gorąco zapraszamy na tę modlitwę.

2…. Dziś Święto Patronalne Caritas. Po Mszy św. zbieramy ofiary do puszek, które  przeznaczone będą na dzieła miłosierdzia diecezjalnej Caritas, w tym na adaptację mieszkań dla rodzin z Ukrainy.

3…. Dzieci klasy trzeciej przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie we wtorek o 17.30.

4…W piątek – 29 kwietnia przypada Narodowy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Z tej okazji w Bazylice Katedralnej o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Kapłanów i Sióstr Zakonnych pracujących w Diecezji Kieleckiej, którzy zostali zamordowani, byli więzieni i prześladowani w latach okupacji niemieckiej i zniewolenia sowieckiego komunizmu.

W sobotę – 30 kwietnia o godz. 18.00 w kościele garnizonowym w Kielcach będzie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny, a następnie ulicami miasta przejdzie pokutny marsz różańcowy w hołdzie niezłomnym Kapłanom i Siostrom Zakonnym Diecezji Kieleckiej. Na modlitwę zaprasza Krucjata Różańcowa za Ojczyznę.

5…Nieuchronnie zbliżamy się do przeżywania w naszej parafii udzielania sakramentu bierzmowania młodzieży klasy 8.Bierzmowania udzieli ks. bp Jan Piotrowski 4 czerwca o godz. 17.00. By należycie przygotować się na to wydarzenie zapraszamy kandydatów na obowiązkowe spotkania od tego tygodnia. Spotkanie pierwsze odbędzie się w środę 27 kwietnia o godz. 18.30.