Ogłoszenia 24.01.2021 – 3 Niedziela Zwykła

*** W liturgii w tym tygodniu:

– w poniedziałek Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła

– we wtorek wspomnienie Św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

– w środę wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa

– w czwartek wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła

1…. Dziś Dzień Solidarności z Chorwacją. Po Mszy św. możemy złożyć ofiary na rzecz potrzebujących w tym kraju po trzęsieniu ziemi.

2…Porządek Mszy św. z błogosławieństwem mieszkańców w tym tygodniu

Zapraszamy od  poniedziałku do piątku na godz. 17.00, a w sobotę na godz. 9.00 lub 10.00.

25 stycznia /poniedziałek/   Sitkówka przy dawnym Ośrodku Zdrowia

26 stycznia / wtorek/           Słowik i Chorzowska przy przejeździe

Krakowska 364, 368

27 stycznia/środa/                Laskowa

28 stycznia/ czwartek/         Bloki 33 i 38

29 stycznia /piątek/             Garbarska

30 stycznia /sobota/            godz. 9.00   Trzcianki, ul. Jodłowa i Leonów

godz. 10.00  Trzcianki, ul Świerkowa,

Sosnowa,  Modrzewiowa, Olchowa

3… Upływa 150 lat, od kiedy  błogosławiony Papież Pius IX, ogłosił Świętego Józefa Patronem Kościoła Katolickiego.

Celem utrwalenia ufności całego Kościoła w szczególny patronat Opiekuna Jezusa,  papież Franciszek postanowił, że do dnia 8 grudnia 2021, dnia rocznicy ogłoszenia  oraz dnia poświęconego Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej i Oblubienicy najczystszego Józefa, będzie obchodzony specjalny Rok Świętego Józefa, w którym wszyscy wierni będą mogli na jego wzór wzmacniać codziennie własne życie wiary, w pełni realizując wolę Bożą.

Komunikat o odpustach na Rok Świętego Józefa

Penitencjaria Apostolska z okazji Roku Jubileuszowego na cześć Świętego Józefa, zarządzonego przez Papieża Franciszka, udzieliła daru specjalnych Odpustów wiernym odpowiednio dysponowanym i pod zwykłymi warunkami:

Dyspozycja wiernego i zwyczajne, konieczne warunki do zyskania odpustu zupełnego:

– Oderwanie się w duchu od wszelkiego grzechu, nawet lekkiego,

– sakramentalna spowiedź,

– Komunia eucharystyczna

– modlitwa zgodna z intencjami Ojca Świętego.

– Uczynki pobożne, z jakimi związane jest zyskanie Odpustu zupełnego z racji Roku Świętego Józefa:

– Wierni, którzy przez co najmniej pół godziny będą rozważać Modlitwę Pańską lub wezmą udział w jednym pełnym dniu skupienia, zawierającym rozważanie o Świętym Józefie, będą mogli otrzymać dar odpustu zupełnego.

– Wierni, którzy na wzór Świętego Józefa spełnią uczynek miłosierdzia względem ciała lub względem duszy, będą mogli otrzymać dar odpustu zupełnego.

– Wierni, którzy odmawiać będą Różaniec Święty w rodzinach i pomiędzy narzeczonymi, będą mogli otrzymać dar odpustu zupełnego.

– Wierni, którzy będą powierzać swoją codzienną działalność, pracę opiece Świętego Józefa, będą mogli otrzymać dar odpustu zupełnego

– Wierni, którzy będą wzywać Świętego Józefa w modlitwach wstawienniczych za tych, którzy szukają pracy, aby mogli znaleźć zajęcie, oraz aby praca wszystkich ludzi była bardziej godna, będą mogli otrzymać dar odpustu zupełnego.

– Wierni, którzy odmawiać będą Litanię do Świętego Józefa lub Akatyst do Świętego Józefa, lub też jakąś inną modlitwę do Świętego Józefa w intencji Kościoła prześladowanego od wewnątrz i od zewnątrz oraz w intencji ulżenia wszystkim chrześcijanom, którzy cierpią prześladowania wszelkiego rodzaju, będą mogli otrzymać dar odpustu zupełnego.

Odpust zupełny w dni poświęcone Świętemu Józefowi:

Wierni, którzy odmówią dowolną prawnie zatwierdzoną modlitwę lub akt pobożności na cześć Świętego Józefa, szczególnie w dniach jemu poświęconych, tj.: 19 marca 2021, 1 maja 2021 r., w Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, czy też 19 dnia każdego miesiąca i w każdą środę, będącą dniem poświęconym wspomnieniu tego Świętego, będą mogli otrzymać dar odpustu zupełnego.

Odpust zupełny dla wiernych w okolicznościach pandemii COVID-19.

W sytuacji publicznego zagrożenia zdrowia, rozszerza się dar odpustu zupełnego w sposób szczególny na osoby w podeszłym wieku, na chorych, umierających i wszystkich tych, którzy z usprawiedliwionych racji nie mogą wyjść z domu, a którzy odrywając się w duchu od wszelkiego grzechu oraz z intencją wypełnienia, gdy tylko to będzie możliwe, zwykłych warunków, odmówią w domu lub tam, gdzie zatrzymuje ich przeszkoda, akt pobożności na cześć Świętego Józefa, pocieszyciela chorych i Patrona Dobrej Śmierci, ofiarując z ufnością Bogu boleści i niedogodności własnego życia.

Numer konta parafialnego      56 1240 1372 1111 0010 4652 1023