Ogłoszenia 23.05.2021 – Zesłanie Ducha Św.

** w tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła

– w środę wspomnienie Św. Filipa Nereusza, kapłana

– w czwartek święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i  

     Wiecznego Kapłana

1… W miniony wtorek grupa 18 osób przyjęła sakrament bierzmowania z rąk s. bp Andrzeja Kalety. Polecamy w modlitwie tę młodzież, prosząc by dary Ducha Św. przynosiły w ich życiu prawdziwe owoce. Młodzież wraz z rodzicami złożyła ofiarę na potrzeby parafii w wysokości 1700 zł. Bóg zapłać. Bierzmowanych zapraszamy po odbiór zdjęć.

2….Dzieci klasy trzeciej przygotowujące się do I Komunii św.  zapraszamy na spotkanie we wtorek  o godz. 17.45.

 3….. W środę Dzień Matki. Wszystkim mamom składamy najlepsze życzenia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej.

                                                                                          Kielce, dnia 21 maja 2021 r.

Nr OD – 12/21

KOMUNIKAT

W SPRAWIE MARSZU DLA ŻYCIA I RODZINY W KIELCACH

Od kilku lat corocznie na ulicach Kielc odbywał się Marsz dla Życia i Rodziny, którego celem była promocja ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W poprzednim jak i w obecnym roku, z powodu pandemii koronawirusa, nie mógł się on odbyć w tradycyjnej formie. Nie oznacza to jednak zaprzestania działań w kierunku obrony życia i rodziny jako jego naturalnego środowiska.

Dlatego też w niedzielę – 30 maja o godz. 18.00 na Placu Jana Pawła II przy Bazylice Katedralnej w Kielcach Biskup Jan Piotrowski będzie przewodniczył Eucharystii w tej intencji. Po zakończeniu Mszy świętej odbędzie się koncert w wykonaniu chóru Kościoła Garnizonowego pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Kielcach.

W tym samym dniu, w godz. od 15.00 do 17.30, na antenie Diecezjalnego Radia EM Kielce będzie emitowany program na żywo poświęcony tematyce obrony życia ludzkiego i rodziny.

                                                           Ks. Mirosław Cisowski

                                               Wikariusz Biskupi ds. Duszpasterstwa

                                                                                     Kielce, dnia 21 maja 2021 r.

Nr OD – 11/21

KOMUNIKAT

W środę – 2 czerwca 2021 r. na lotnisku w Masłowie odbędzie się XIV Integracyjne Spotkanie Chorych i Niepełnosprawnych z Województwa Świętokrzyskiego i Diecezji Kieleckiej. Celem spotkania jest uwielbienie Boga za dar Świętego Jana Pawła II, który 30 lat temu, w tym miejscu, spotkał się z wiernymi Diecezji Kieleckiej oraz uczenie się od Papieża miłości do osób potrzebujących pomocy.

PROGRAM SPOTKANIA:

10.30  – modlitwa i złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II oraz zawiązanie

wspólnoty na lotnisku w Masłowie

11.00 – Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Mariana Florczyka

12.00 – część artystyczna

W czwartek – 3 czerwca 2021 r. o godz. 19.30 będzie miała miejsce modlitwa przy pomniku św. Jana Pawła II w Masłowie pod przewodnictwem Biskupa Mariana Florczyka.

ks. Jan Jagiełka                                                ks. Mirosław Cisowski
 Diecezjalny Duszpasterz                                       Wikariusz Biskupi

          Osób Niepełnosprawnych                              ds. DuszpasterstwaP