Ogłoszenia 22.08.2021 – 21 Niedziela Zwykła


** w tym tygodniu w liturgii:

–  we wtorek święto Św. Bartłomieja – apostoła

– w czwartek uroczystość NMP Częstochowskiej

– w piątek wspomnienie Św. Moniki

– w sobotę wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

1…. W środę na Mszę św. o godz. 17.00 i spotkanie formacyjne zaprasza Apostolat Maryjny.

2….. Komunikat Kurii diecezjalnej 

 ,,W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 r., które odbędą się pod hasłem „Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem”, w sobotę – 28 sierpnia  w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach, odbędzie się peregrynacja krzyża wraz z ikoną Matki Bożej „Salus Populi Romani” jako symboli tego wydarzenia.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 Mszą świętą pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Po Mszy świętej będzie miało miejsce czuwanie modlitewne prowadzone przez Diecezjalne Centrum ŚDM w Kielcach oraz przez wspólnoty młodzieżowe. Na spotkanie zapraszamy młodych naszej diecezji wraz z dekanalnymi duszpasterzami młodzieży, katechetami i animatorami oraz wszystkich, którzy pragną włączyć się w modlitewne przygotowanie do przeżycia kolejnych Światowych Dni Młodzieży’’.

 † Marian Florczyk – Wikariusz Generalny

3… P. Bożena Wotlińska w dniach 23-25 września organizuje pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Niepokalanowa, Olsztyna i Czerwińska. Szczegóły zostaną podane w przyszłym tygodniu

4…. W  sobotę – 28 sierpnia br. o godz. 16.30 w kościele garnizonowym pw. NMP Królowej Polski będzie miała miejsce modlitwa różańcowa, a po niej (o godz. 17.00) Msza święta w intencji Ojczyzny. Następnie odbędzie się przemarsz ulicami Kielc z rozważaniem tajemnic różańcowych w oczekiwaniu na beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego.