Ogłoszenia 21.02.2021 – 1 Niedziela Wielkiego Postu

*** W liturgii w tym tygodniu:

– w poniedziałek święto Katedry św. Piotra Apostoła

1… Nabożeństwa w okresie Wielkiego Postu

– Gorzkie Żale w niedziele  o godz. 16.30

–  Droga Krzyżowa  dla dorosłych w piątki o godz. 16.30

–  Droga Krzyżowa dla dzieci i  młodzieży  w piątki o godz. 18.00

2….W przyszłą 2 niedzielę Wielkiego Postu, zwaną ,, ad gentes’’, od lat wspieramy modlitwą i ofiarami misjonarki i misjonarzy z Polski, którzy posługują na wszystkich kontynentach. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Dlatego w przyszłą niedzielę po Mszy św. do puszek możemy złożyć ofiarę na ten piękny cel.

3….Krucjata Różańcowa za Ojczyznę zaprasza w sobotę – 27 lutego o godz. 16.30 na Różaniec i Mszę świętą w intencji Ojczyzny w kościele garnizonowym pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Kielcach. Po Mszy św. odbędzie się Pokutny Marsz Różańcowy ulicami Kielc w hołdzie Kapłanom i Siostrom Zakonnym prześladowanym w latach niemieckiej okupacji i stalinowskiego terroru.

4….Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Kieleckiej razem ze Świętokrzyską Woj. Komendą Ochotniczych Hufców Pracy organizuje zbiórkę surowców wtórnych tj. nakrętek plastikowych i makulatury. Zbiórka potrwa przez cały luty. Surowce przekazujemy do Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży na ul. Klembowskiego 3.

Środki pieniężne pozyskane ze zbiórki przekazane zostaną na leczenie chorej na mukowiscydozę Moniki Luty z Bolmina.

5.. Dziękujemy za wszelkie ofiary na rzecz parafii składane podczas Mszy św., czy przy każdej innej okazji. Bóg zapłać.

6…. Z naszej wspólnoty do wieczności odszedł śp. Henryk Kędzior. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

Numer konta parafialnego      56 1240 1372 1111 0010 4652 1023

Kuria Diecezjalna w Kielcach informuje, że w związku z rozpoczętym dnia 1 stycznia 2021 r. Jubileuszowym Rokiem Jakubowym, Penitencjaria Apostolska wydała dekret o możliwości uzyskania odpustu zupełnego w wyznaczonych kościołach stacyjnych. Kościoły te znajdują się na Szlakach wyznaczonych i zatwierdzonych przez Sekretariat Drogi Św. Jakuba w Santiago w Polsce.

W Diecezji Kieleckiej wyznaczonymi kościołami stacyjnymi, w których można zyskać łaskę odpustu zupełnego z racji Jubileuszowego Roku Jakubowego są kościoły pw. Św. Jakuba w Szczworyżu i Pałecznicy.

Penitencjaria Apostolska, dekretem Prot. N. 910/20/I do Prot. N. 957/20/I z dnia 14 grudnia 2020 r., udzieliła odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (tzn. sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna oraz modlitwa zgodna z intencjami Ojca Świętego) wiernym, którzy w duchowej łączności z Jubileuszem Compostelli, od dnia 31 grudnia 2020 r. aż do dnia 31 grudnia 2021 r., w Roku Świętym Jakubowym, odrywając się w duchu od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawiedzą w formie pielgrzymki którykolwiek z 48 kościołów stacyjnych, wymienionych w wykazie przesłanym do Penitencjarii Apostolskiej w dn. 8 grudnia 2020 r., i pobożnie wezmą tam udział w obchodach jubileuszowych, lub przynajmniej przez odpowiednio długi czas pozostaną na pobożnym rozmyślaniu, kończąc je Modlitwą Pańską, Wyznaniem Wiary oraz wezwaniami do Najświętszej Maryi Panny i Świętego Jakuba Większego, Apostoła.

† Andrzej Kaleta

WIKARIUSZ GENERALNY