Ogłoszenia 20.08.2023 – 20 Niedziela Zwykła

– we wtorek wspomnienie NMP Królowej

– w czwartek święto św. Bartłomieja, Apostoła

– w sobotę uroczystość NMP Częstochowskiej

1…. Co roku  wierni naszego dekanatu Kielce Południe z 4 na 5 września czuwają przy cudownym obrazie Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Jako parafia zamierzamy włączyć się w tę modlitwę . Zapraszamy wszystkich chętnych do wyjazdu i modlitewnego czuwania.  Zapisy w zeszycie na ołtarzu bocznym.

2….Po raz 10 Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Ruch Czystych Serc naszej diecezji organizują Pielgrzymkę Młodych Diecezji Kieleckiej do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. W tym roku wydarzenie odbędzie się w sobotę2 września   pod hasłem „Karolina, ta która wierzy w Kościół Chrystusowy”. W programie wydarzenia katecheza, droga krzyżowa szlakiem męczeństwa bł. Karoliny oraz Msza Św. Zachęcamy do udziału młodzież, kandydatów do sakramentu bierzmowania i wszystkich chętnych.

3…. Dziękuję p. Stanisławowi Zawadzkiemu za ufundowanie i montaż cokołu z piaskowca przy figurce Matki Bożej z Medugorje.

4….. Od 13 sierpnia do 10 września trwać będzie, czwarta edycja Świętokrzyskich Dni Muzyki Dawnej im. Wincentego z Kielc. Zapraszamy na koncerty w najpiękniejszych zabytkach polskiej kultury chrześcijańskiej. Usłyszymy znakomitych artystów z wielu krajów Europy. W programie m.in. monumentalne oratoryjne wykonania dzieł sakralnych Mikołaja Zieleńskiego.  Szczegóły na plakacie w gablocie i na stronie internetowej.

5…. Z naszej wspólnoty do wieczności odeszli: Jerzy Piękoś i Zdzisław Zagniński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…