Ogłoszenia 20.06.2021 12 Niedziela Zwykła

– w poniedziałek  wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

– w czwartek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

1…Dekret ks. biskupa

,,W związku z tym, że władze państwowe zniosły limity osób mogących być zgromadzonych w świątyniach podczas sprawowania liturgii, mając na uwadze udzieloną przeze mnie dyspensę od zachowania I Przykazania Kościelnego  dnia 23 października 2020 r., kierując się dobrem duchowym wiernych, niniejszym odwołuję z dniem 20 czerwca 2021 r. udzieloną przeze mnie dyspensę od obowiązku udziału we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane.

Jednocześnie polecam, aby w niedzielę 20 czerwca 2021 r. podać wiernym do wiadomości decyzję o odwołaniu dyspensy oraz zaraz po otrzymaniu informacji, zamieścić niniejszy dekret na tablicy ogłoszeń przy kościele i na stronach internetowych – diecezjalnej i parafialnych.

Wszystkim wiernym z serca błogosławię.

† Jan Piotrowski biskup kielecki   ks. Adam Perz kanclerz Kurii

2… Dekret ks. biskupa

,,W związku z tym, że pojawiają się liczne prośby narzeczonych o udzielenie im i ich gościom weselnym dyspensy od konieczności zachowania IV Przykazania Kościelnego – wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na czas przyjęcia weselnego, które jest organizowane w piątki, w które nie przypada żadna uroczystość liturgiczna, mając na uwadze dobro duchowe proszących oraz kierując się normą kan. 87 i 88 KPK, niniejszym

udzielam dyspensy ogólnej od konieczności zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla proszących narzeczonych i ich gości weselnych na czas trwania przyjęcia weselnego organizowanego w poszczególne piątki miesiąca: lipca, sierpnia, września i października 2021 r., w które nie przypada żadna uroczystość liturgiczna.

Jednocześnie zobowiązuję proboszczów parafii, gdzie będzie celebrowany sakrament małżeństwa w wyżej wymienione piątki, aby:

1. odebrali pisemną prośbę narzeczonych o udzielenie dyspensy i przesłali ją do Kurii Diecezjalnej w Kielcach;

2. ogłosili w dniu ślubu proszących udzieloną przeze mnie dyspensę;

3. ogłosili w dniu ślubu proszących zadośćuczynienie, jakie mają spełnić proszący:

Odbyć pielgrzymkę do jednego z sanktuariów (Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach lub Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze lub Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu) i tam uczestniczyć we Mszy Świętej i przyjąć Komunię Świętą.

Wszystkim wiernym z serca błogosławię.

† Jan Piotrowski biskup kielecki ks. Adam Perz kanclerz Kurii

3…..Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Fatimy, która nie odbyła się w maju 2020 roku ze względu na pandemię, będzie miała miejsce 17 – 24 września 2021 roku. Mamy jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Więcej informacji:https://www.diecezja.kielce.pl/sites/default/files/ks._zygmunt_-_fatima_i_santiago_2021_-_8_dni.pdf

4…. W sobotę – 26 czerwca br. o godz. 16.30 w kościele Matki Bożej Królowej Polski  w Kielcach będzie miała miejsce modlitwa różańcowa i Msza święta w intencji Ojczyzny. Po Mszy świętej nastąpi  przemarsz modlitewny ulicami Kielc w oczekiwaniu na beatyfikację Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego.

5…. Wczoraj grupa dzieci przystąpiła do I Komunii św. Do niedzieli, w Białym tygodniu’’  będą codziennie uczestniczyć we Mszy św. o godz. 17.00 i przyjmować komunię św. Otoczmy te dzieci i ich rodziny nasza modlitwą. Dziękujemy rodzicom tych dzieci za tzw,, dar ołtarza’’ czyli ofiarę pieniężną na potrzeby parafii.  Bóg zapłać.

6…. Jakiś czas temu nasz parafianin Mariusz Wierzbicki uległ poważnemu wypadkowi. Przebywa w szpitalu, ale dalsze leczenie, przewiezienie do specjalistycznej kliniki i rehabilitacja pochłonie spore środki.  Dlatego w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będziemy mogli wesprzeć p. Mariusza w leczeniu. Pamiętamy także o nim i jego rodzinie w naszych modlitwach. W gablocie znajduje się plakat z numerem konta, na który możemy dokonywać wpłat.