Ogłoszenia 2.06.2024 – 9 Niedziela Zwykła

** w tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi

– w środę wspomnienie św. Bonifacego biskupa, męczennika

– w sobotę wspomnienie Niepokalanego serca NMP

1…. W miniony czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Pragnę podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie liturgii Mszy św. tego dnia oraz w procesję. Dziękuję mieszkańcom Słowika, Sitkówki, Trzcianek i Zagród za przygotowanie ołtarzy, ks. Arkadiuszowi , p. Kasi organistce i chórowi parafialnemu  za śpiew, lektorom, całej asyście biorącej udział w procesji,  sypiącym kwiaty i wszystkim za wspólną modlitwę i ofiary. Bóg zapłać.

2….W  czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Zapraszam wszystkich do udziału w naszej modlitwie i  wiary w Eucharystyczną obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina o godz.17.00. Prosimy dziewczynki w strojach komunijnych do sypania kwiatów. O przygotowanie ołtarzy prosimy mieszkańców Słowika, Sitkówki, Zagród i Trzcianek.

Po procesji poświęcenie ziół i kwiatów.

3…. Apostolat Maryjny zaprasza w środę na Mszę św. o godz. 17.00 i spotkanie formacyjne.

4…. W tym tygodniu pierwszy piątek Miesiąca. Na nabożeństwo do Serca Jezusa zapraszamy na godz. 17.00  wszystkich chętnych, a szczególnie dzieci klasy trzeciej, które niedawno przyjęły I Komunię św. Po Nabożeństwie spotkanie z Kołami Żywego Różańca.

5…. W piątek ks. bp Andrzej Kaleta udzielił sakramentu bierzmowania grupie 11 osób.  Pragnę podziękować rodzicom tej młodzieży za dar ołtarza na potrzeby parafii. Bóg zapłać.

6….. Minął miesiąc maj. Dziękujemy wszystkim za modlitwę ku czci Matki Bożej w kościele, w domu, czy przy figurach bądź krzyżach.

7…. W miesiącu czerwcu oddajemy cześć Sercu Jezusowemu. Zapraszamy na nabożeństwo po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedziele o 16.30.

8….Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej zaprasza wiernych na pokaz specjalny filmu pt. „WOLNI”.  Seans odbędzie się w Kinie Moskwa w dniu 03.06 o godz. 17.00.  Bezpośrednio po seansie w sali kinowej odbędzie się dyskusja o filmie.

Ks. Jacek Malewski  Asystent Diecezjalny Akcji Katolickiej

9….Wydział ds. Małżeństw i Rodzin naszej diecezji ogłasza nabór do DIECEZJALNEGO STUDIUM  ŻYCIA RODZINNEGO. Zapraszamy chętnych, którzy pragną głębiej poznać naukę o małżeństwie i rodzinie opartą na integralnej wizji człowieka jako osoby, wiedzę w zakresie Naturalnego Planowania Rodziny (NPR) oraz źródła zagrożeń i problemów w tej dziedzinie, a w przyszłości ewentualnie chcieliby pomagać ludziom przeżywającym trudności w tej dziedzinie.

          Zajęcia rozpoczną się 28 września b.r. w Ośrodku Duszpasterstwa Rodzin przy Al. IX Wieków Kielc 15 w Kielcach.

          Studium przeznaczone jest dla osób w wieku 25 – 50 lat, z minimum średnim wykształceniem. Szczegółowe informacje i dane teleadresowe do zapisu czy kontaktu znajdują się na plakacie.