Ogłoszenia 2.05.2021 – 5 Niedziela Wielkanocna

– we wtorek wspomnienie św. Floriana , męczennika

– w czwartek święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

– w piątek Uroczystość NMP Matki Łaski Bożej – patronki Kielc

– w sobotę Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji kieleckiej.

1…. W poniedziałek 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Podczas Mszy św. odnowimy milenijny akt oddania Polski Matce Bożej.

2…. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Nabożeństwo do Serca Jezusowego w piątek o godz. 17.00. Spowiedź od 16.30.

3….W sobotę na Mszy św. o godz.11.00 i o godz. 13.00 dzieci klasy trzeciej przystąpią do I Komunii św.. Dzień ten jest prawdziwym świętem dla tych dzieci, ich rodzin i całej parafii. Spowiedź dla dzieci oraz ich chrzestnych i rodzin w piątek od godz.. 18.00.  Przypomnijmy sobie naszą I Komunię św. i zatęsknijmy do Chrystusa obecnego pod postacią chleba.

4…. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, w niedziele o 16.30.

5… Komunikat Kurii Diecezjalnej w Kielcach

Czcigodni księża proboszczowie parafii kieleckich,

Dnia 7 maja będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Matki Łaski Bożej, głównej patronki Miasta. Obchody uroczystości w parafii katedralnej wpisują się w Rok Jubileuszowy 850-lecia istnienia Bazyliki.

O godz. 19.00 będzie sprawowana Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy – Metropolity Gdańskiego i naszych Księży Biskupów. Ks. Biskup Ordynariusz prosi, aby w łączności z kościołem katedralnym we wszystkich parafiach kieleckich w tym dniu pod przewodnictwem księży proboszczów zostały odprawione Msze Święte, po których zostanie odczytany akt zawierzenia Miasta Matce Bożej Łaskawej i udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

† Andrzej Kaleta Wikariusz Generalny

Ks. Adam Kędzierski Proboszcz parafii katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Kielcach