Ogłoszenia 2.04.2023 – Niedziela Palmowa

1…… Dziś Niedziela Palmowa, upamiętniająca uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Rozpoczynamy również Wielki Tydzień, który został ustanowiony w celu przeżycia przez Kościół Męki, Śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana.

2…..KOMUNIKAT  ,,Duszpasterstwo Akademickie i Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Kieleckiej zapraszają wszystkich mieszkańców Kielc i okolic do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami Kielc. Nabożeństwo, któremu będzie przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski wraz z Biskupami Pomocniczymi Marianem Florczykiem i Andrzejem Kaletą, rozpocznie się we wtorek – 04 kwietnia br. o godz. 19.00 przed kościołem Św. Wojciecha w Kielcach. Następnie uczestnicy nabożeństwa przejdą ulicami Kielc na Plac św. Jana Pawła II przy Bazylice Katedralnej.

Tegoroczną Drogę Krzyżową przeżywać będziemy pod hasłem
„W poszukiwaniu sensu cierpienia ze św. Janem Pawłem II”. 

3….. W czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej sprawowanej o godz. 18.00 rozpoczniemy Święte Trzy Dni Paschalne, które trwają aż do Niedzieli Zmartwychwstania. Czas ten jest szczytem całego roku liturgicznego.

      W Wielki Czwartek po Mszy św. odbywa się przeniesienie Najśw. Sakramentu do ołtarza wystawienia, zwanego również ciemnicą. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 24.00

            W Wielki Piątek zgodnie z bardzo starą tradycją nie sprawuje się Mszy św. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.00. Droga Krzyżowa o godz. 17.30  Liturgia Wielkiego Piątku składa się : Ewangelia o Męce Pańskiej, adoracja Krzyża, Komunia św., przeniesienie Najśw. Sakramentu do Grobu Pańskiego. Ofiary zbierane w tym dniu są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Bożego w Jerozolimie. Zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu do godz. 24.00. Wielki Piątek to dzień postu ścisłego.

          W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek wieczorem będzie można skorzystać z sakramentu pokuty.

      W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów o godz. 9.00, 10.00,  11.00, 12.00

                  W sobotę Mszą Wigilii Paschalnej o godz. 21.00 rozpoczniemy uroczyste obchody Zmartwychwstania Pańskiego. Przynieśmy ze sobą świece, gdyż w czasie Eucharystii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Na zakończenie tych obchodów weźmiemy udział w uroczystej procesji rezurekcyjnej.

      W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. tak jak w każdą niedzielę.

4… Bóg zapłać mieszkańcom ul. Trzuskawickiej, Zagrabowickiej, Charsznickiej, Stacyjnej, Tarasowej, Będzińskej, Wolbromskiej, Sędziszowskiej i części Charsznickiej, mieszkańcom domów przy kościele za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać osobom, które zbierały pieniądze na kwiaty do Grobu Pańskiego.

5…. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Drogi Krzyżowej na Świętym Krzyżu, która odbyła się w sobotę 1 kwietnia.

6…. Z naszej wspólnoty do wieczności odszedł śp. Leszek Adydan. Pogrzeb w srodę o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek…