Ogłoszenia 19.11.2023 – 33 Niedziela Zwykła

**** W liturgii w tym tygodniu:

– – w poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana

– we wtorek wspomnienie ofiarowania NMP

 W środę – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

– w piątek wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy

– w sobotę  wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy

1….. We wtorek o godz. 17.30 zapraszamy dzieci przygotowujące do I Komunii św. na spotkanie dotyczące wyboru i i pomiaru strojów komunijnych. Proszę  o przygotowanie zadatku na stroje w wysokości 150 zł.

2…..4 grudnia przypada wspomnienie  Św. Barbary.  Swoje święto obchodzą górnicy. Uprzedzając nieco ten dzień w najbliższy czwartek   godz. 8.00 będziemy się modlić we Mszy św. w ich intencji, a w szczególności za pracowników Zakładu Trzuskawica i ich rodzin. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

3….. ,, Tradycja muzyczna całego Kościoła stanowi skarbiec nieocenionej wartości, wybijający się ponad inne sztuki. Śpiew kościelny związany ze słowami jest nieodzowną oraz integralną częścią uroczystej liturgii’’ – tak napisano w pewnym dokumencie Soboru Watykańskiego II.  W środę wspominamy Św. Cecylię, patronkę śpiewu i muzyki kościelnej. Pragniemy gorąco podziękować p. Kasi organistce i chórowi parafialnemu za strzeżenie tego skarbca o ogromnej wartości, jakim jest śpiew i muzyka w liturgii. Dziękujemy za  śpiew na Mszy św, za godziny przygotowań w ciągu całego roku na próbach w kościele i w domu. Z tej okazji pragniemy również podziękować osobom, które codziennie wykonują śpiew psalmu w czasie nabożeństw.

          Zapraszamy do modlitwy w intencji p. Kasi organistki i chóru parafialnego w najbliższą środę o godz. 17.00

Niech udział w Eucharystii będzie naszym wyrazem wdzięczności dla nich za wszelki trud w upiększaniu liturgii.