Ogłoszenia 19.09.2021 – 25 Niedziela Zwykła

** w tym tygodniu w liturgii:

– we wtorek święto św. Mateusza, Apostoła, Ewangelisty

– w czwartek wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana

1…. We wtorek o godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. Ks. Edmunda Tarnówki, naszego długoletniego proboszcza, w  drugą rocznicę śmierci.  

2…”Sztab 22. Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego ŚWIĘTY KRZYŻ 2021 pod hasłem: „Przez Krzyż do chwały” zaprasza na szlaki wiodące do najstarszego sanktuarium w Polsce w dniu 25 września 2021 r. Msza św. na zakończenie rajdu będzie sprawowana w Bazylice Świętokrzyskiego Sanktuarium o godz. 14.30.” 

Informacje o rajdzie:

https://www.diecezja.kielce.pl/zbliza-sie-rajd-swietokrzyski

http://rajd.pttkkielce.pl/ – (Zapisy od 16 do 23 września 2021 r. lub do wyczerpania limitów na poszczególnych trasach.)

Koordynator diecezjalny rajdu: ks. Jacek Kopeć, tel. 606 228 716

3….W sobotę – 25 września br. o godz. 18.00 w kościele garnizonowym Matki Bożej Królowej Polski w Kielcach zostanie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny. Po Mszy świętej Marsz Różańcowy ulicami Miasta śladem Kapłanów i Sióstr Zakonnych prześladowanych, więzionych i zamordowanych w latach okupacji niemieckiej i sowieckiego terroru.

4…Komunikat Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

,,Zapraszamy do wspólnej narodowej modlitwy i refleksji podczas XXXVII Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 25-26 września br.. Stańmy przed Obliczem Jasnogórskiej Matki naszego narodu wraz z najbliższymi: żoną, mężem, dziećmi, rodzicami, by powierzać Jej przyszłość Ojczyzny i naszych rodzin, by wspólnie z rodakami odnowić Przymierze Małżeńskie.

5…..W łączności z pielgrzymką małżeństw i rodzin w przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. małżonkowie w naszej świątyni odnowią przyrzeczenia małżeńskie.

6….Zaproszenie do udziału w filmie ,, Fatima’’ od sieci ,, Multikino’’

,,Szanowni Państwo,

mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wyjątkowe Spotkanie w kinie, które odbędzie się 21.09.21r

o godz. 17:00 ,w kieleckim Multikinie – Galeria Korona

Udział w pokazie jest darmowy. Z racji ograniczonej ilości miejsc prosimy o rezerwację pod nr telefonu (41) 248 64 24,  519 520 988 lub mailowo grupy.kielce@multikino.pl

Doskonałą propozycją do skorzystania z naszej oferty jest również film „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”, który swoją premierę będzie miał 17 września.  Oczywiście film „Fatima” także będzie dostępny dla grup zorganizowanych od 1 października. 

Z wyrazami szacunku,

Paulina Broszczyk | Specjalistka ds. Kluczowych Klientów

Słowo Biskupa Kieleckiego z okazji zakończenia

jubileuszu 850-lecia Katedry Kieleckiej

Drodzy Diecezjanie i Czcigodni Bracia Kapłani!

Nasza jubileuszowa Katedra Kielecka została obdarzona przez Ojca Świętego Franciszka duchowymi przywilejami zyskania odpustu zupełnego, a także darem apostolskiego błogosławieństwa. Powoli jednak dobiega bogaty w wydarzenia natury religijnej i naukowej kres roku jubileuszowego, którego duchowe piękno ubogaciły przebudowane organy katedralne. One to od 15 sierpnia br. w uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej, harmonią i mocą swoich dźwięków zapraszają nas do wyśpiewania Bogu w Trójcy Świętej Jednemu wdzięcznego Te Deum Laudamus!

Moi drodzy!

Takim dniem wdzięczności Bogu i ludziom, którzy na zawsze wpisali się w historię tej czcigodnej świątyni – a od ponad dwóch wieków matki wszystkich kościołów naszej diecezji kieleckiej – będzie sobota 2 października 2021 r. W tym dniu pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, Księdza Arcybiskupa Salvatore Pennacchio, w obecności zaproszonych księży biskupów, kapłanów, wiernych parafii katedralnej, mieszkańców Kielc oraz pielgrzymów reprezentujących Róże Żywego Różańca będziemy dziękować Bożej Opatrzności przez pośrednictwo Maryi Łaskawej Pani Kieleckiej i Królowej Różańca św. za 850 lat naszej jubileuszowej Katedry.

Drodzy bracia i siostry!

Z całego serca zapraszam was na te jubileuszowe uroczystości, które dzięki waszej obecności będą przede wszystkim żywym świadectwem wiary Kościoła kieleckiego. Tym samym pozwólcie – jak uczy Ojciec Święty Franciszek – aby łaska chrztu zawsze owocowała na drodze świętości. Pozwólcie, aby wszystko było otwarte na Boga i Jego miłość ofiarowaną nam w Jezusie Chrystusie, dlatego każdego dnia wybierajcie Boga wciąż na nowo. Nie zniechęcajcie się, ponieważ macie moc Ducha Świętego do tego, by świętość i pojednanie, prawda i miłość oraz autentyczna wolność były możliwe. One w głębi naszych serc są dojrzałym owocem Ducha Świętego (por.Ga 5, 22-23) (zob. Gaudete et exsultate, 15).

W tym trudnym dla wielu czasie, ale przy zachowaniu całkowitej wolności wyboru, bądźmy razem, bowiem wspólnota uczniów i świadków jest ulubioną wspólnotą Jezusa (por. Mt 18, 20). Jego obecność pośród nas i dla nas w Bożym Słowie i Eucharystii umacnia nas na drodze naszego dalszego pielgrzymowania, którego ewangeliczna jakość „bycia światłem i solą ziemi” jest bardzo potrzebna współczesnemu światu (por. Mt 5, 13-16).

Waszej łaskawej modlitwie: małżonków, rodziców, dzieci i młodzieży – zwłaszcza osobom starszym, chorym i cierpiącym, a także wszystkim wspólnotom życia konsekrowanego – powierzam jubileuszowe oczekiwanie oraz spotkanie na kieleckim wzgórzu katedralnym i z serca wam błogosławię

  Wasz Biskup

† Jan Piotrowski

___________________

KURIA DIECEZJALNA W KIELCACH

Nr OD – 34/21                                                                                           Kielce, dnia 17 września 2021 r.

        † Andrzej Kaleta

WIKARIUSZ GENERALNY