Ogłoszenia 19.06.2022 12 Niedziela Zwykła

– w czwartek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

– w piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa

– w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

1…. W miniony czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Pragnę podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie liturgii Mszy św. tego dnia oraz w procesję. Dziękuję mieszkańcom Słowika, Sitkówki, Trzcianek i Zagród za przygotowanie ołtarzy, ks. Arkadiuszowi , p. Kasi organistce i chórowi parafialnemu  za śpiew, lektorom, całej asyście biorącej udział w procesji, niosącym baldachim, sypiącym kwiaty i wszystkim za wspólną modlitwę i ofiary. Bóg zapłać.

2….We wtorek – 21 czerwca  w kościele pw. bł. Jerzego Matulewicza w Kielcach odbędzie się spotkanie „Margaretek” z Kielc i okolic. Program spotkania przedstawia się następująco:

– 17.30 – różaniec w intencji kapłanów,

– 18.00 – Msza święta pod przewodnictwem biskupa Mariana Florczyka,

– po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja zakończona koronką do Bożego Miłosierdzia,

– spotkanie w sali katechetycznej.

Zachęcamy ,, Margaretki’’ naszej parafii  do udziału w spotkaniu.

3….W  czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Zapraszam wszystkich do udziału w naszej modlitwie i manifestacji wiary w Eucharystyczną obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina o godz.17.00. Prosimy dziewczynki w strojach komunijnych do sypania kwiatów. O przygotowanie ołtarzy prosimy mieszkańców Słowika, Sitkówki, Zagród i Trzcianek.

Po procesji poświęcenie ziół i kwiatów.

4…Przed nami ostatnie dni 3 Kongresu Eucharystycznego Diecezji Kieleckiej. Do środy  po nabożeństwie czerwcowym zapraszamy do wspólnotowej i indywidualnej modlitwy przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Adoracja do godziny 20.00. W czwartek na zakończenie Oktawy kończymy Kongres Eucharystyczny.

– w poniedziałek do adoracji zapraszamy szczególnie Koło Róż Matki Bożej Ostrobramskiej z Trzcianek i Koło Róż MB Wychowawczyni  – Opiekunki Matek

– we wtorek Koło Róż MB Nieustającej Pomocy i Koło Róż św. Józefa

– w środę Koło Róż Św. Jana Pawła II z Zalesia

5…. W niedzielę – 26 czerwca o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach będzie sprawowana Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego na zakończenie diecezjalnego etapu synodu. Zapraszamy  członków zespołu synodalnego  do udziału.