Ogłoszenia 19.03.2023 – 4 Niedziela Wielkiego Postu

***

 –  Jutro w liturgii Uroczystość Św. Józefa – Oblubieńca NMP. Niech to święto będzie przypomnieniem dla mężczyzn, zwłaszcza ojców i mężów, że Bóg nakłada na nich odpowiedzialne i piękne zadanie i daje im siłę do jego wypełnienia.

1…. W  środę na  Mszę św. o godz. 17.00 oraz spotkanie formacyjne zaprasza Apostolat Maryjny.

2…..W dniu 25 marca wspólnota Kościoła będzie przeżywała Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jednocześnie jest obchodzona jako Dzień Świętości Życia. Modlitwą chcemy objąć wszystkie dzieci nienarodzone i ich rodziców. W tym dniu, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w Bazylice katedralnej o godz. 18.00  pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego, będzie sprawowana uroczysta Msza św. z obrzędem podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę o ochronę życia i w Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Niech Dzień Świętości Życia w naszej wspólnocie będzie dniem modlitwy za młodzież, pielęgniarki, położne, lekarzy i farmaceutów, a także za polityków i dziennikarzy, byśmy wiernie bronili daru życia ludzkiego.

3…. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.30 zapraszamy dzieci klas 3 – komunijnej oraz ich rodziców na poświęcenie książeczek do nabożeństwa. Książeczki zakupujemy we własnym zakresie.

4…Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej organizuje wyjazd na I Marsz Papieski do Warszawy 02.04.2023 roku którego celem jest dziękczynienie Panu Bogu za dar osoby św. Jana Pawła II oraz obrona Jego dobrego imienia. Osoby chętne zapraszamy do zgłaszania się i zapisywania w zakrystii Bazyliki Katedralnej w Kielcach do 26 marca. Wyjazd w dniu marszu zaplanowano o  godz. 7.30 z  Placu N.M.P koło Katedry.

5… Dziękujemy za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego mieszkańcom: Zagród, Sitkówki, blokom 33 i 38, ulic: Sławkowskiej i Olkuskiej.

6…. Trwają zapisy na Drogę Krzyżową na Święty Krzyż, która odbędzie się w sobotę 1 kwietnia.

7…. Z naszej wspólnoty do wieczności odszedł Darosław Soboń. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….