Ogłoszenia 17.10.2021 – 29 Niedziela Zwykła

– w poniedziałek  święto Św. Łukasza, ewangelisty

–  w środę wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana

– w piątek wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża

1… W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w Kościele Tydzień Misyjny. Taca zbierana jest na potrzeby misji.

2…. Jutro w poniedziałek na godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na przymiarkę strojów. Prosimy o przygotowanie zaliczki w kwocie 100 zł.

3… Dnia 18 października będziemy obchodzić święto św. Łukasza, patrona medyków i pracowników Służby Zdrowia. Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza w tym dniu do Kościoła Akademickiego św. Jana Pawła przy ul Wesołej 54 w Kielcach na wspólną modlitwę o godz. 18.00.  Mszy św., której przewodniczył będzie ks. bp Jan Piotrowski. Pragniemy modlić się przez wstawiennictwo św. Łukasza w intencji wszystkich pracowników Służby Zdrowia naszej diecezji, kapelanów, za chorych i za tych, którzy na co dzień posługują cierpiącym

4… We wtorek o godz. 10.00 ks. bp Marian Florczyk odprawi Mszę św. o Boże błog.  dla dyrekcji, nauczycieli, uczniów naszego Liceum Ogólnokształcącego. Ks. biskup poświęci nowy sztandar szkoły, która otrzymuje imię Włodzimierza Lubańskiego.

5…. W środę o godz. 18.00 rozpoczynamy 24 godzinne czuwanie różańcowe przed Najświętszym Sakramentem. Do czuwania zapraszamy wszystkich parafian, grupy i ruchy, mieszkańców poszczególnych części naszej wspólnoty. W sposób szczególny zwracam się do sióstr Kół Różańcowych naszej parafii. Czuwanie podzielone jest na 2 godzinne bloki. Intencje czuwania są podane w gablocie. Oczywiście do nich możemy dodać także własne, leżące nam głęboko w sercu.  Każda grupa w czasie czuwania niech odmówi przynajmniej 2 dowolne części różańca, Koronkę, a także według uznania litanie, pieśni czy inne modlitwy. Wskazana jest także dłuższa chwila w ciszy. Papież Franciszek zachęca nas do takiej modlitwy słowami „Maryja nam towarzyszy, walczy wraz z nami, wspiera chrześcijan w walce z siłami zła.

Program czuwania znajduje się w gablocie, w naszej gazetce oraz na stronie internetowej.