Ogłoszenia 17.09.2023 – 24 Niedziela Zwykła

**** W liturgii w tym tygodniu:

– w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

– w środę wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Hasanga i towarzyszy

– w czwartek święto Św. Mateusza Ewangelisty i apostoła

– w sobotę wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, zakonnika

1…..Komunikat Kurii Diecezjalnej w Kielcach….Zapraszamy do wspólnej narodowej modlitwy i refleksji podczas XXXIX Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 23 – 24 września br.. Stańmy przed Obliczem Jasnogórskiej Matki naszego narodu wraz z najbliższymi: żoną, mężem, dziećmi, rodzicami, by powierzać Jej przyszłość Ojczyzny i naszych rodzin, by wspólnie z rodzinami z całej Polski odnowić Przymierze Małżeńskie. 

Pielgrzymka rozpocznie peregrynację relikwii błogosławionej rodziny ULMÓW w polskich diecezjach.

2…..W łączności z pielgrzymką małżeństw i rodzin w przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. małżonkowie w naszej świątyni odnowią przyrzeczenia małżeńskie.

3….Moderator Róż Żywego Różańca Diecezji Kieleckiej serdecznie zaprasza do udziału w XV Diecezjalnej Pielgrzymce
Róż Żywego Różańca – 07.10.2023 r. W roku jubileuszowym przybędziemy do Archiopactwa Ojców Cystersów w
Jędrzejowie. Mszy św. przewodniczyć będzie Biskup Kielecki Jan
Piotrowski. Od dziś prowadzimy zapisy na tę pielgrzymkę.

4… W sobotę 23 września  odbędzie się 24.Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy „Święty Krzyż 2023″ . Zgłoszenia  przyjmowane będą  do 19 września (wtorek) 2023 roku za pomocą elektronicznego formularza zgłoszeniowego, który będzie dostępny na stronie internetowej Rajdu. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej rajdu.

5….Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej zaprasza wiernych na pokaz specjalny filmu pt. „Raport Pileckiego”. Seans odbędzie się w Kinie Moskwa w dniu 21.09 o godz. 17.30. Bezpośrednio po seansie w sali kinowej odbędzie się dyskusja o filmie.