Ogłoszenia 17.03.2024 – 5 Niedziela Wielkiego Postu

–  We wtorek  w liturgii Uroczystość Św. Józefa – Oblubieńca NMP. Niech to święto będzie przypomnieniem dla mężczyzn, zwłaszcza ojców i mężów, aby w św. Józefie szukali wzoru do pełnienia swych obowiązków.

1…. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego złożyli mieszkańcy: ulic Sławkowska, Zagrody, Będzińska, Zalesie, Bobrzańska, Chorzowska, Charsznicka, Blok 38, Trzcianki, Zagrabowicka. Bóg zapłać osobom zbierającym ofiary.

2….W najbliższy czwartek 21 marca o godzinie 17.00 w Muzeum Diecezjalnym w Kielcach odbędzie się kolejny wykład Akademii Wiara-Kultura-Nauka pt „Oblicza Piękna. Czy uczony jest artystą? Rzecz o pięknie w naturze, sztuce i nauce.” Wygłosi go astrofizyk z Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika przy Polskiej Akademii Nauk w Warszawie dr Stanisław Bajtlik. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Muzeum Diecezjalne zaprasza również w środę 20 marca na godz. 17.00 na spotkanie z Robertem Szajem, autorem wystawy „Kopernik tego nie widział”, a w sobotę 23 marca na godzinę 11.00 zaprasza do kieleckiej katedry na  wykład „Droga do Nieba”.

3….Komunikat ,,Kuria Diecezjalna w Kielcach wraz ze wspólnotą Domowego Kościoła Diecezji Kieleckiej zaprasza do udziału w Drodze Krzyżowej na Karczówkę w piątek, 22 marca 2024 roku. Nabożeństwo poprzedzi Msza św., sprawowana pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego o godz. 17.00 w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny przy ul. Urzędniczej.

Po Mszy św. rozpocznie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami miasta. Rozważania oparte na podstawie życia i męczeńskiej śmierci bł. Rodziny Ulmów, prowadzić będą małżonkowie ze wspólnoty Domowego Kościoła Diecezji Kieleckiej. Nabożeństwo zakończy się w klasztorze Księży Pallotynów na Karczówce.

Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie rodziny, kapłanów, siostry zakonne, wspólnoty i wszystkich mieszkańców . † Andrzej Kaleta WIKARIUSZ GENERALNY

4….Za tydzień Niedziela Palmowa. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, który został ustanowiony w celu przeżycia przez Kościół Męki, Śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Na mszy św. o godz.12.30 procesja z palmami i poświęcenie palm.

5…. W dzwonnicy możemy pobrać za darmo Kielecki Przegląd Diecezjalny. Znajdziemy w nim wspomnienie pośmiertne o ks. Janie Wojcieszku, byłym wikariuszu naszej parafii. Zachęcamy do lektury.

6….. Trwa w naszym kościele  Modlitwa nowennowa  „Akcja 21:20″ w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Codziennie o  21.00  aż do niedzieli zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7…. W czwartek o godz. 16.00 wyjazd do Bazyliki Grobu Bożego w Miechowie na modlitwę przy relikwiach bł. Rodziny Ulmów oraz Drogę Krzyżową . Autokar wyruszy z Sitkówki.