Ogłoszenia 16.05.2021 Wniebowstąpienie Pańskie

***  We wtorek o godz. 17.00 ks. bp Andrzej Kaleta udzieli bierzmowania grupie młodzieży naszej parafii. Módlmy się w ich intencji, aby wzmocnieni darami Ducha Św. trwali w wierności Panu Bogu.

Spowiedź dla kandydatów bierzmowania, rodziców, świadków, rodzin w poniedziałek od godz. 18.00.

1… W środę  na mszę św. o godz. 17.00  i spotkanie formacyjne zaprasza Apostolat Maryjny.

2….Dzieci klasy trzeciej przygotowujące się do I Komunii św. w czerwcu zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 17.45.

3….. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

4….Od piątku  na nabożeństwach majowych modlimy się Nowenną do Ducha Świętego. Zesłanie Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny

5…. Papież Franciszek ogłosił rok 2021 Rokiem Św. Józefa. Od 1 maja obraz Św. Józefa nawiedza nasze kościoły parafialne. W najbliższą sobotę o godz. 18.00 uroczystą Msza św. rozpocznie się peregrynacja obrazu Św. Józefa w  naszej parafii i potrwa do następnej soboty.  Obraz przybędzie do nas z Dymin.

Zapraszamy do modlitwy w tych dniach za wstawiennictwem patrona Kościoła powszechnego. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. litania do św. Józefa oraz czas na modlitwę indywidualną. Codziennie o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. Propozycje na pozostałe dni podamy za tydzień. Znajdźmy chwile czasu, by oddać swoje sprawy Bogu za wstawiennictwem Św. Józefa.

6….Referat Duszpasterstwa Kultury Zdrowotnej i Sportu Kurii Diecezjalnej w Kielcach informuje, że tegoroczna Rodzinna Majówka Rowerowa pod patronatem Biskupa Mariana Florczyka ze względu na ograniczenia epidemiczne nie będzie miała wspólnie zorganizowanego przejazdu. Zachęcamy jednak, by w sobotę 22 maja 2021 r. wyruszyć na trasę tradycyjnej Majówki w gronie rodziny lub znajomych.  Uczcijmy 30 rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do naszej diecezji poprzez odwiedzenie takich miejsc jak kielecka Katedra, Dyminy, Kaczyn oraz Masłów.

Niech pamięć o świętym Janie Pawle II i modlitwa za Jego wstawiennictwem przyczynią się do umocnienia wspólnoty z Bogiem i bliźnim.

Za wskazaniami Świętokrzyskiej Policji prosimy, by przejazd odbył się zgodnie
z przepisami ruchu drogowego i wytycznymi sanitarnymi. Zachęcamy do korzystania
z kamizelek odblaskowych.

Ks. Mirosław Cisowski Wikariusz Biskupi ds. Duszpasterstwa