Ogłoszenia 15.05.2022 – 5 Niedziela Wielkanocna

    ** w tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli, kapłana, męczennika, patrona Polski

1….W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klas czwartych, które przed rokiem przystąpiły do I Komunii św. Będziemy dziękować Bogu za tę łaskę, jaka wydarzyła się w ich życiu. Spotkanie dla tych dzieci wraz ze spowiedzią w piątek o godz. 18.00

2…Komunikat…,,Referat Duszpasterstwa Kultury Zdrowotnej i Sportu Kurii Diecezjalnej  oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach zapraszają na XVI Rodzinną Majówkę Rowerową, która  odbędzie się w sobotę 21 maja pod patronatem i z udziałem  Księdza Biskupa Mariana Florczyka.

Zachęćmy do wspólnego udziału w tym wydarzeniu integracyjnym przebywających w naszych wspólnotach gości z Ukrainy. Spotkanie na placu Jana Pawła II w Kielcach przy Bazylice Katedralnej o godz. 9.30. Trasa Majówki wiedzie z Kielc przez Dyminy i Kaczyn do Borkowa, gdzie odbędzie się festyn rodzinny. Po zakończeniu możliwość powrotu do Kielc autokarami.

           Karty uczestnictwa można  odebrać w obiektach sportowych Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kielcach oraz w Biurze Caritas przy placu Najświętszej Marii Panny.

Ks. Mirosław Cisowski Wikariusz Biskupi ds. Duszpasterstwa

Ks. Krzysztof Banasik Diecezjalny Duszpasterz Kultury Zdrowotnej i Sportu