Ogłoszenia 15.01.2023 – 2 Niedziela Zwykła

1…..*** W liturgii w tym tygodniu:

– w sobotę wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy, męczennicy

2… We wtorek 17 – o godz.  7.00 Msza św. i nabożeństwo ku czci św. Teresy. Zapraszamy do modlitwy.

3….. Komunikat biskupa kieleckiego

                         Drodzy Diecezjanie!

W lesie na kieleckim „Stadionie” na zboczu góry Pierścienicy znajduje się pomnik poświęcony Pomordowanym Rodakom przez niemieckich najeźdźców w latach 1939-1945. W tym miejscu na obszarze całego lasu niemieccy okupanci dokonali wielu masowych mordów i egzekucji na partyzantach i okolicznej ludności. Niektórzy nazywają ten las „Kieleckim Katyniem”. Znajdują się tu liczne kapliczki i miejsca upamiętniające śmierć wielu naszych rodaków. Często przy tych kapliczkach można spotkać osoby modlące się.

Niestety, w ostatnim czasie w lesie na kieleckim „Stadionie” nieznani ludzie dokonali zniszczenia dwóch kapliczek: Matki Bożej i św. Jana Pawła II oraz spalony został krzyż zawieszony na jednym z drzew.

Z ubolewaniem patrzymy na akt wandalizmu wobec przydrożnych kaplic i tego co od lat w przestrzeni naszej Ojczyzny stanowi naszą chrześcijańską tożsamość. Doznajemy dziś jako ludzie wierzący obrazy naszych uczuć religijnych, smutku, zawstydzenia, zażenowania i poczucia naruszenia godności. Nie mniej jednak prosimy Boga, by okazał miłosierdzie sprawcy tego czynu.

Zwracam się do wszystkich wiernych naszej diecezji o dar modlitwy, by nigdy nie dochodziło do takich sytuacji. Niech Matka Boża Łaskawa Kielecka ma zawsze nas wszystkich w swojej opiece, a św. Jan Paweł II niech oręduje za nami w niebie.

† Jan Piotrowski BISKUP KIELECKI

4….. Komunikat Kurii Diecezjalnej

Dzień 21 i 22 stycznia to Ogólnopolski Dzień Babci i Dziadka. To szczególna okazja, by otoczyć darem modlitwy i serdecznością nasze Babcie i naszych Dziadków. Oni przekazali nam dar wiary i miłości Boga oraz bliźnich. Uczyli i nadal uczą przez doświadczenie swojego życia jak pięknie żyć. Wielu z nich odeszło już do wieczności licząc na naszą modlitwę.

Należy także zauważyć, jak wiele osób żyjących w miastach i wioskach dotkniętych jest samotnością i brakiem bliskich. Często zmagają się z problemami i trudnymi sytuacjami. Niech ten szczególny czas – ale nie tylko jeden dzień w roku – uświadomi nam potrzebę bliskości z naszymi Babciami i Dziadkami.

Bardzo serdecznie zapraszamy na Diecezjalny Dzień Babci i Dziadka organizowany w parafii św. Wojciecha w Kielcach dnia 22.01.2023 roku o godz. 11.00. Mszy św. przewodniczyć będzie Biskup Marian Florczyk. Po Mszy św. dzieci złożą życzenia Babciom i Dziadkom oraz nastąpi wspólne świętowanie.

 † Andrzej KALETA WIKARIUSZ GENERALNY

5…. W sobotę Dzień Babci, w niedzielę  Dzień dziadka. Składamy im najserdeczniejsze życzenia, Bożego błogosławieństwa i radości z wnuków.

6….Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:  dni powszednie wizyta  od godz. 17.15, w soboty od godz. 9.00.

16 stycznia  /poniedziałek/    – 1 ksiądz –  ul.  Trzuskawicka  

                                               – 2 ksiądz –  ul. Chorzowska nr 93-117

17 stycznia /wtorek /–      ul. Olkuska

18 stycznia/środa/          – ul. Garbarska

19 stycznia/czwartek/ –  Zagrody przy Krakowskiej numery parzyste

20 stycznia/ piątek/        – ul.  Klembowskiego i Chorzowska przy

                                         kościele

21 stycznia /sobota/   – 1 ksiądz -ul. Charsznicka od p. Stokowiec do

                                                    Chorzowska 57

                                     -2 ksiądz –  ul. Wolbromska nr 12, część

                                                    Chorzowskiej, Sędziszowska

23 stycznia /poniedziałek/          –  Zalesie nieparzyste od 1-29