Ogłoszenia 14.05.2023 – 6 Niedziela Wielkanocna

– we wtorek święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski

1…W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest ono zapowiedzią Zesłania Ducha św., wylanego na apostołów. Niech to święto wzmocni w nas pragnienie nieba

2….KOMUNIKAT…Kuria Diecezjalna oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach zapraszają na XVII Rodzinną Majówkę Rowerową, która  odbędzie się w sobotę 20 maja pod patronatem i z udziałem  Księdza Biskupa Mariana Florczyka.

3…Wydarzenie upamiętnia osobę św. Jana Pawła II, za Jego wstawiennictwem będziemy modlić się m.in. za nasze rodziny. Trasa Majówki wiedzie z Kielc przez Dyminy i Kaczyn, gdzie znajdują się relikwie i pamiątki Papieża Polaka, do Borkowa. Spotkanie na placu Jana Pawła II przy kieleckiej katedrze o godz. 9.30. Po zakończeniu możliwość powrotu autokarami.

Karty uczestnictwa można  odebrać w obiektach sportowych Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kielcach oraz w Biurze Caritas przy placu Najświętszej Marii Panny.

† Andrzej Kaleta WikariuszGeneralny oraz Ks. Krzysztof Banasik Diecezjalny Duszpasterz Kultury Zdrowotnej i Sportu

4…..”Krajowa Rada ds. Duszpasterstwa Kobiet serdecznie zaprasza wszystkie kobiety na 4. Ogólnopolską Pielgrzymkę Kobiet na Jasną Górę, która odbędzie się 21 maja br. (tj. w niedzielę).

Spotkanie na Jasnej Górze rozpocznie się o godz. 12.00 modlitwą Anioł Pański i wprowadzeniem ; godz. 12.10 – konferencja: Odwaga codzienności o. Tomasza Nowaka OP; godz. 13.00 – o potrzebie formacji kobiet mówić będzie s. Anna Maria Pudełko AP; godz. 13.15 – Stanisława Leszczyńska – wzór dla nas – świadectwo p. Agnieszki Napiórkowskiej; godz. 14.00 – Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem bpa Wiesława Szlachetki z aktem zawierzenia kobiet Matce Bożej (Kaplica Cudownego Obrazu); godz. 16.15 – Modlitwa Różańcowa. Serdecznie zapraszamy kobiety do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu modlitewnym. „

ks. Artur Skrzypek

5…Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza na 99. Ogólnopolską Pielgrzymkę Służby Zdrowia na Jasną Górę w dniach 20-21 maja br. Pielgrzymka rozpoczyna się modlitwą apelową w sobotę o 21. 00, a kończy w niedzielę Eucharystią o godz. 11.00. Szczególnie zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w sobotę o godz. 21.30, które w tym roku poprowadzą pacjenci, lekarze i pielęgniarki z diecezji kieleckiej.

6….. Dzieci klasy czwartej rocznicę swojej I Komunii św. będą przeżywać w niedzielę 28 maja o godz. 11.00.