Ogłoszenia 13.11.2022 – 33 Niedziela Zwykła

**** W liturgii w tym tygodniu:

– w czwartek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

– w piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

… W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego.

1….Dziś  obchodzimy  6. Światowy Dzień Ubogich pod hasłem pod hasłem “Chrystus dla Was stał się ubogim”.” Papież Franciszek zaprasza nam do pomocy ubogim przez modlitwę i uczynki miłosierne.

2….. Od poniedziałku do środy Msze św. popołudniowe o godz. 17.15. Za zmianę przepraszamy.

3….W czwartek 17.00  o godz. 17.00 będziemy sprawować Mszę św. ku czci Św. Teresy. Po Mszy św. krótkie nabożeństwo. Będziemy się modlić za przyczyną Św. Teresy w intencjach, które napiszemy na kartkach. Zapraszamy.

4……W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy

5…. Komunikat biskupa kieleckiego

Drodzy Bracia i Siostry wierni diecezji kieleckiej wraz ze swoimi duszpasterzami!

Ojciec Święty Franciszek w Orędziu do Młodzieży zapraszając do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie, zachęca, aby ostatni etap przygotowania do światowego spotkania w Lizbonie był poświęcony wpatrywaniu się w Maryję, która w pośpiechu udaje się do swojej Krewnej Elżbiety: „Etap drogi, który pozostał nam jeszcze do Lizbony, będziemy przemierzać wspólnie z Dziewicą z Nazaretu, która zaraz po zwiastowaniu „wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1, 39), żeby pomóc swej kuzynce Elżbiecie”.

Mając na uwadze te słowa Papieża oraz wpatrując się w przykład Matki Najświętszej chcemy po raz kolejny wesprzeć duchowo i materialnie duszpasterstwo młodzieży naszej diecezji, a także wspomóc jego działalność w perspektywie Światowych Dni Młodzieży w Portugalii w 2023 r.

Nawiązując do gestów wielkiej życzliwości z poprzednich lat zachęcam i proszę, aby w Niedzielę – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 20 listopada br. na ten cel przeprowadzić zbiórkę do puszek przed naszymi kościołami parafialnymi oraz kaplicami.

                                       Wasz biskup Jan Piotrowski