Ogłoszenia 12.11.2023 – 32 Niedziela Zwykła

1.  w tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

– w piątek świętą Elżbietę Węgierską, zakonnicę

– w sobotę błogosławioną Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę

2. Dziś Kościół obchodzi Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku jest on przeżywany pod hasłem „To jest nasz dom”. Do puszek na stoliku można dziś złożyć na ten cel ofiary materialne. Zebrane fundusze zostaną przekazane na wsparcie chrześcijan na Bliskim Wschodzie, zwłaszcza chrześcijanom w krajach dotkniętych wojną i konfliktami zbrojnymi.

3. Dziękujemy wszystkim uczestnikom piątkowego czuwania w Sanktuarium
bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie za modlitwę i obecność.

4. Ks. bp Marian Florczyk wizytujący naszą parafię w ubiegłą niedzielę pragnie podziękować nam za troskę o Kościół, ten materialny i duchowy, za świadectwo wiary chrześcijańskiej, za wszelkie dobro jakie każdy z nas wkłada w życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Dziękujemy osobom witającym ks. biskupa, a organistce p. Kasi i chórowi parafialnemu za przygotowanie od strony muzycznej tej Mszy św.

5….. W piątek 17 – go po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

6. W przyszłą niedzielę (19 listopada) obchodzić będziemy 7. Światowy Dzień ubogich. Hasłem tego wydarzenia będą słowa: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka” (Tb 4, 7). Tego dnia Papież Franciszek zachęca nas do szczególnej troski o ubogich i potrzebujących oraz do spełniania uczynków miłosierdzia.

7. Muzeum Diecezjalne w Kielcach zaprasza na kolejny wykład  z cyklu „Wiara-Kultura-Nauka” pt. „Oblicza Piękna Hieronima Boscha – Syn Marnotrawny”, który odbędzie się w czwartek 16 listopada br. o godz. 17.00. Wykład wygłosi o. Eugeniusz Grzywacz SP, historyk sztuki z Krakowa”. Wstęp wolny.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli
śp. Edward Wierzbicki z Markowizny oraz śp. Andrzej Orliński z Zalesia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

9. Na całe niedzielne świętowanie Dnia Pańskiego oraz nadchodzący tydzień składamy Wszystkim życzenia Bożego Błogosławieństwa.