Ogłoszenia 10.10.2021 – 28 Niedziela Zwykła

**** W liturgii w tym tygodniu:

–  w środę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana

– w piątek wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i Doktora Kościoła

– w sobotę wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej

1…. Dziś obchodzimy 21  Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Po Mszy św.  zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiarami wspieramy ubogą,  uczącą się i studiującą  młodzież.

2…..W środę ostatnie w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy do modlitwy o godz. 19.30.  O niesienie figury Matki Bożej prosimy mieszkańców Słowika.

W tym dniu różaniec o godz. 19.30. Nie będzie różańca po Mszy św. o 17.00

3.. W tym tygodniu do piątku włącznie Msza św. popołudniowa wyjątkowo o godz. 17.15. Za zmianę przepraszamy.

4…. Biskup Jerzy Mazur, przewodniczący KEP ds. misji i Dyrektor MIVA Polska ks. Jerzy Kraśnicki składają podziękowanie naszym parafianom – kierowcom za ofiary składane na środki transportu dla misjonarzy. Kierowcy  w ramach akcji ,,Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr’’ w niedzielę 25 lipca przekazali na ten cel 2 200 zł. Bóg zapłać.

4…. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc listopad. W tradycji katolickiej czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych W duchu wiary w życie wieczne pośpieszmy z pomocą naszym zmarłym. Zanieśmy im jako wyraz wdzięczności i troski o zbawienie dar Mszy św. i modlitwy. Czynimy to także zgodnie z tradycją w wypominkach. Wypominki roczne będą czytane przed każdą niedzielną Mszą. Wypominki jednorazowe czytamy od 2 do  8 listopada. Ofiary na wypominki tak jak w ubiegłych latach według uznania i możliwości. Kartki na wypominki znajdują się w naszej gazetce parafialnej ,, Credo’’, a także w dzwonnicy . Na kartkach zaznaczamy godzinę o której mają być wyczytywane wypominki.