Ogłoszenia 10.09.2023 – 23 Niedziela Zwykła

**** W liturgii w tym tygodniu:

– w środę wspomnienie św. Jan Chryzostoma, biskupa doktora Kościoła

– w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego

– w piątek wspomnienie NMP Bolesnej

– w sobotę wspomnienie św. Korneliusza papieża, św. Cypriana biskupa, męczenników

1….. W środę kolejne nabożeństwo fatimskie. Czcicieli Matki Boże zapraszamy na 19.30. O niesienie figury Matki Bożej prosimy mieszkańców Sitkówki.

2…. W piątek na Mszę św. o godz. 17.00 i spotkanie zapraszamy Apostolat Maryjny.

3….W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 zapraszamy wszystkie dzieci z plecakami szkolnymi. Dokonamy poświęcenia przyborów szkolnych.

4…W przyszłą w niedzielę (17 września) zapraszamy na spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania, czyli uczniów klasy ÓSMEJ oraz ich rodziców. Spotkanie odbędzie się po Mszy świętej o godz. 17.00.

5….Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach zaprasza na otwarcie nowej wystawy biograficznej pod tytułem „Czesław Kaczmarek”. Wernisaż odbędzie się w czwartek 14 września 2023 roku o godzinie 17.00 w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” przy ulicy Warszawskiej 5 w Kielcach. Otwarciu będzie towarzyszył wykład doktora Tomasza Domańskiego z Referatu Badań Historycznych kieleckiego IPN pod hasłem „Biskup Czesław Kaczmarek. Pasterz diecezji kieleckiej – męczennik komunizmu”. Wstęp wolny.

6….. KOMUNIKAT…W dniu 13 września przypada szósta rocznica śmierci Księdza Biskupa Kazimierza RYCZANA. Z tej racji Biskup Kielecki Jan Piotrowski będzie sprawował Mszę św. transmitowaną przez Diecezjalne Radio eM Kielce z Bazyliki Katedralnej w Kielcach w środę 13 września o godz. 6.30.

            Serdecznie prosimy o modlitwę za Zmarłego, szczególnie podczas niedzielnych Mszy św. w dniu 10 września.

7……KOMUNIKAT  Referat Kultury Fizycznej i Sportu Kurii Diecezjalnej zaprasza do udziału w XI Pielgrzymce Rowerowej na Święty Krzyż pod patronatem i z udziałem ks. bp. Mariana Florczyka.

 Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 16 września 2023, zbiórka na placu Św. Jana Pawła II przy kieleckiej Katedrze o godz. 9.00. W świętokrzyskim sanktuarium pielgrzymi pokłonią się Relikwiom Krzyża Świętego i wezmą udział we Mszy Św. Po zakończeniu liturgii istnieje możliwość powrotu do Kielc autokarem. Pielgrzymka Rowerowa wpisuje się w obchody odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego.

          Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zapisy, które prowadzi Sekretariat Caritas Diecezji Kieleckiej na placu Najświętszej Maryi Panny 1 w Kielcach.

  † Andrzej Kaleta WIKARIUSZ GENERALNY

  Ks. Krzysztof Banasik    Diecezjalny Referent Kultury Fizycznej i Sportu