Ogłoszenia 1.05.2022 – 3 Niedziela Wielkanocna

    ** w tym tygodniu w liturgii:

– w środę wspomnienie św. Floriana , męczennika

– w piątek święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

– w sobotę Uroczystość NMP Matki Łaski Bożej – patronki Kielc

1…. We wtorek 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Podczas Mszy św. odnowimy milenijny akt oddania Polski Matce Bożej.

2…. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca. Nabożeństwo do Serca Jezusowego w piątek o godz. 17.00. Spowiedź od 16.30. W   sobotę – pierwszą miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i nabożeństwo wynagradzające składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy do modlitwy czcicieli Matki Bożej.

3….W sobotę na Mszy św. o godz.11.00  dzieci klasy trzeciej przystąpią do I Komunii św.. Dzień ten jest prawdziwym świętem dla tych dzieci, ich rodzin i całej parafii. Spowiedź dla dzieci oraz ich chrzestnych i rodzin w piątek od godz.. 18.00.  Przypomnijmy sobie naszą I Komunię św. i zatęsknijmy do Chrystusa obecnego pod postacią chleba.

4…. Rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w niedzielę 8 maja po Mszy o godz. 17.00. Samych zaś kandydatów w środę na godz. 18.45

5…. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, w niedziele o 16.30.

6…Komunikat Biskupa Kieleckiego na XIV Tydzień Biblijny

Drodzy Diecezjanie,

przeżywając XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego tematem są słowa „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”, wczytujemy się w dar objawienia słowa Bożego, które zawsze zwiastuje wiosnę duchowej odnowy. Niech słowo Boże pomaga nam odkrywać prawdę, że Bóg jest miłością, która objawia się w Jezusie Chrystusie, naszym Panu i Odkupicielu.

   Z darem Pasterskiego Błogosławieństwa Wasz biskup  † Jan Piotrowski

7….Komunikat Biskupa Kieleckiego

przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny, Matki Łaski Bożej, Patronki Kielc

Drodzy Kielczanie,

zbliża się Uroczystość NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY ŁASKAWEJ – PATRONKI miasta Kielce. Serdecznie zapraszam duszpasterzy wraz z wiernymi, szczególnie należącymi do grup maryjnych i czcicielami Matki Bożej – na uroczystości, które odbędą się w sobotę – 7 maja w bazylice katedralnej w Kielcach. O godz. 19.00 będzie sprawowana Msza święta, a następnie udamy się w procesji różańcowej ulicami Kielc i zawierzymy nasze miasto i jego mieszkańców naszej Patronce. Uroczystościom będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta.

Wszystkich mieszkańców naszego miasta polecam opiece Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej.

Z darem Pasterskiego Błogosławieństwa  Wasz biskup † Jan Piotrowski