Ogłoszenia – 1.01.2023 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

W liturgii w tym tygodniu:

– w poniedziałek – wspomnienie Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

1….. W piątek 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Pamiętajmy, że od wieków jest to wielkie, jedno z największych świąt kościelnych. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo kadzidła i kredy. Poświęconą kredą oznaczymy nasze drzwi wypisując datę 2023, która oznacza liczbę lat od narodzenia Chrystusa i Jego objawienia się ludzkości.. Niech ten gest będzie naszym wyznaniem wiary. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona jest na pomoc misjom katolickim w świecie. Została przygotowane dla nas kreda, która będzie pobłogosławiona podczas Eucharystii i będziemy ją mogli później zabrać do naszych domów.

2…W   sobotę – pierwszą miesiąca zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i nabożeństwo wynagradzające składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy do modlitwy czcicieli Matki Bożej.

3….W przyszłą niedzielę przeżywamy w naszej parafii Dzień Seminaryjny. Będziemy gościć przedstawicieli  Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach  w osobach profesorów i kleryków, którzy wygłoszą homilie. Po Mszach świętych spotkania z alumnami naszego Seminarium. Taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na potrzeby naszego Seminarium Duchownego. Na Mszę św. i spotkanie o 9.30 zapraszamy koła różańcowe oraz Apostolat Maryjny,  na 11.00 Grono Przyjaciół Seminarium oraz Margaretki.

4….Dnia 31 grudnia 2022 r. o godz. 9.34, przeżywszy 95 lat
zmarł papież senior Benedykt XVI

Był 265 następcą Świętego Piotra i zasiadał na Stolicy Apostolskiej od 19 kwietnia 2005 r. do 28 lutego 2013 r. Po ustąpieniu z urzędu ostatnie lata spędził w klasztorze Mater Ecclesiae na terenie Watykanu.

Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka
odbędą się na Placu Świętego Piotra w czwartek, 5 stycznia 2023 r. o godz. 9.30.

Wszechmogący i wierny Boże, Ty sprawiedliwie nagradzasz robotników Twojej winnicy, † Ty ustanowiłeś następcą świętego Piotra i pasterzem całego Kościoła Twojego sługę, naszego papieża emeryta Benedykta, * spraw, aby w wieczności radował się owocami Twojej łaski i miłosierdzia, których wiernym szafarzem był na ziemi. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

7… W styczniu ze względu na wizytę duszpasterską nie będzie sprawowana Msza św. o godz. 17.00 z wyjątkiem sobót.

8……W tym tygodniu wizyta duszpasterska: W dni powszednie wizyta  od godz. 17.15, w soboty od godz. 9.00.

2 stycznia /poniedziałek/   – dwóch księży ul. Zagrabowicka nr

                                             nieparzyste i część ul. Charsznickiej

3 stycznia /wtorek/      –  1 ksiądz Zagrody przy Krakowskiej numery

                                         nieparzyste

                                     -2 ksiądz ul. Wodna

4 stycznia/ środa/         –  dwóch księży – ul. Stacyjna

5 stycznia / czwartek/  –    1 ksiądz blok 33

                                      –    2 ksiądz Markowizna nowe domy

7 stycznia /sobota/        –  1 ksiądz – Trzcianki – ul. Nadbrzeżna,

                                          Kolejowa,  Olchowa, Sosnowa ,Modrzewiowa

                                        – 2 ksiądz – ul. Chorzowska za torami do sklepu

                                                                 nr 131-223

9 stycznia /poniedziałek/  –  dwóch księży -Sitkówka  przy  Ośrodku

                                             Zdrowia i blok F