10.07.2022 – 15 Niedziela Zwykła

1.  w tym tygodniu w liturgii:

w poniedziałek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy

we wtorek – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

w środę – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Świerada i Benedykta

w piątek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

2. Przypominamy o pielgrzymce Apostolatu Maryjnego na Jasną Górę oraz do Sanktuarium w Gidlach. Odbędzie się ona 31 lipca br. Są jeszcze wolne miejsca.

3. Już w najbliższą środę (13 lipca) o godz. 19.30 kolejne nasze spotkanie w ramach NABOŻEŃSTW FATIMSKICH, które nieustannie gromadzą nas wokół Chrystusowego ołtarza oraz na wsłuchiwaniu się w Orędzie Matki Najświętszej. Ona wzywa nas nieustannie do modlitwy różańcowej za świat. Zgromadźmy się licznie tego dnia, by modlić się o pokój na świecie i o dobro dla naszej Ojczyzny, naszych rodzin.

Przynieśmy ze sobą na to Fatimskie Nabożeństwo także świece lub lampion, gdyż przejdziemy w procesji światła wokół naszej świątyni, dając wyraz naszej wiary i zawierzenia Matce Najświętszej. Niech nas na tej modlitwie nie zabraknie. Zachęcajmy jedni drugich do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Zbierzmy się, by uczestniczyć wspólnie i modlić się w naszych potrzebach przez przyczynę Matki Bożej Fatimskiej.
O niesienie figury Matki Bożej prosimy mieszkańców Markowizny.

 4. Na całe niedzielne świętowanie Dnia Pańskiego oraz nadchodzący tydzień składamy wszystkim życzenia Bożego błogosławieństwa.

Szczęść Boże.