Ogłoszenia 21.06.2026 – 12 Niedziela Zwykła

*** – w liturgii w tym tygodniu

– w środę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

1… We wtorek Dzień Ojca. Wszystkim ojcom składamy najlepsze życzenia i modlimy się za nich, aby w św. Józefie odnaleźli wzór pięknego życia.

2…W tym tygodniu kończy się rok szkolny. Zapraszam uczniów, rodziców, nauczycieli  do modlitwy dziękczynnej za wszelkie łaski otrzymane w tym czasie.

3…Dom Pielgrzyma przy Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach serdecznie zaprasza wszystkich członków oraz sympatyków Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej do wzięcia udziału w VIII Rekolekcjach: „Nadzieja darem i zadaniem dla każdego chrześcijanina!”, które odbędą się w dniach 9–11 lipca 2026 r.

Rekolekcje to wyjątkowy czas zatrzymania, wspólnej modlitwy, pogłębienia formacji oraz budowania braterskich więzi między osobami, które podjęły zobowiązanie codziennej modlitwy za kapłanów.

Termin zgłoszeń: Zapisy przyjmowane są do 30 czerwca 2026 r.

Kontakt: Zgłoszenia telefoniczne przyjmuje p. Justyna pod numerem telefonu: 503-693-700.

4…. Kilka lat temu biskup Jan Piotrowski powołał do istnienia szkołę katechistów diecezji kieleckiej.

Celem Szkoły jest formacja katechistów świeckich do prowadzenia katechezy ewangelizacyjnej osób dorosłych w parafii. Rozpoczyna  się kolejny nabór do tej szkoły. Osoby pragnące włączyć się głębiej w życie Kościoła  i naszej parafii w tej formie proszę o kontakt ze mną.

5…W dniach 29.06-2.07 br. W Rabce odbędą się rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej, która ukończyła 15 lat. Szczegóły na plakacie w gablocie i stronie diecezjalnej. Zachęcam młodych ludzi do przemyślenia tej propozycji.

6…. Nadchodzą gorące, letnie dni. Pamiętajmy o odpowiednim ubiorze, godnym Domu Bożego – kościoła.

7…. Dziękuję osobom z ul. Ustronie i Tarasowej, które wczoraj   sprzątały kościół. Serdeczne Bóg zapłać.  Na  najbliższą sobotę na godz. 8.00 proszę mieszkańców ulic Klembowskiego i ks. Żrałka.

Ogłoszenia 14.06.2026 – 11 Niedziela Zwykła

***W liturgii w tym tygodniu – w środę wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

1…….W środę 17 dzień miesiąca i modlitwa za wstaw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, naszej patronki. Zapraszam na godz. 17.00.  Na kartkach wypiszemy prośby jakie będziemy zanosić do Pana Boga za jej przyczyną.

2……..Przeżywamy miesiąc czerwiec. Zapraszam do codziennej modlitwy do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 17.00.

3…..Zapraszam wszystkich chętnych – młodzież i dorosłych do włączenia się w posługę lektora i psałterzysty. Czytanie czytań mszalnych i śpiew psalmu responsoryjnego to piękny sposób na czynne uczestnictwo                          w Eucharystii. Osoby chętne proszę o kontakt ze mną.

4…..Boże Ciało oraz Oktawa tej uroczystości przypomina nam o wielkim skarbie Kościoła – Komunii św. Godne przyjmowanie Eucharystii                        to wyraz naszej wiary. Aby tak się stało starajmy się zachować porządek przy przyjmowaniu Komunii św.:

– do Komunii św. zawsze podchodzimy w dwóch rzędach ( bez względu 

  czy jest jeden kapłan czy dwóch).

– przyklękamy lub robimy skłon w czasie, gdy Komunię św. przyjmuje

  osoba nas poprzedzająca

– gdy osoba po prawej stronie przyjmuje Komunię św., to osoba z lewej 

  strony staje obok, a nie z tyłu (i odwrotnie)

– podchodzimy tak, aby przyjąć Komunię św. czekając na kapłana

– gdy przyjmujemy Komunię św. starajmy się nie wykonywać                     

   żadnych ruchów głową

5…..Idąc w dwóch rzędach osoby starsze i z mniejszą sprawnością ruchową spokojnie ustawią się do Komunii św.

6…..W przyszłą sobotę odbędzie się 24 Diecezjalne Spotkanie Młodych    w Wiślicy. Zachęcam młodzież naszej parafii do udziału w tym spotkaniu modlitewnym. Odsyłam zainteresowanych na stronę diecezjalną bądź proszę o kontakt ze mną.

7…..W 200 – lecie powstania Żywego Różańca odbędzie się w dniach 25 czerwca – 1 lipca pielgrzymka do Fatimy. Są jeszcze wolne miejsca.

Zapisy: ks. Łukasz Zygmunt: tel. 605 – 079- 079.

8…..Dziękuję osobom z ul. Chorzowskiej nr 21-269, które wczoraj   sprzątały kościół. Serdeczne Bóg zapłać.  Na  najbliższą sobotę proszę mieszkańców ulic Ustronie i Tarasowej.

Ogłoszenia 7.06.2026 – 10 Niedziela Zwykła

*** – w liturgii w tym tygodniu

– w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Królowej

– w czwartek wspomnienie św. Barnaby, Apostoła

– w piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa

– w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

1… Rodzice młodzieży bierzmowanej złożyli dar ołtarza na potrzeby parafii w wysokości 2400 zł. Bóg zapłać.

2… Dziś po Mszy św. do puszek możemy złożyć ofiary na fundusz remontowo-budowlany będący wsparciem parafii budujących kościoły bądź potrzebujących wsparcia w koniecznych remontach.

3…Pragnę podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie liturgii Bożego Ciała. Dziękuję mieszkańcom Słowika, Sitkówki, Trzcianek i Zagród za przygotowanie ołtarzy, p. Kasi organistce i chórowi parafialnemu za śpiew, ks. Michałowi za posługę słowa, lektorom, asyście biorącej udział w procesji, dzieciom sypiącym kwiaty i wszystkim za modlitwę, świadectwo wiary oraz za złożone ofiary.

4… W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Zapraszam wszystkich na Mszę św. i procesję z czterema ołtarzami wokół kościoła o godz. 17.00. Proszę dziewczynki w strojach komunijnych do sypania kwiatów. O przygotowanie ołtarzy proszę mieszkańców Słowika, Sitkówki, Zagród i Trzcianek. Po procesji poświęcenie ziół i kwiatów.

5… W piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6…W sobotę kolejne nabożeństwo fatimskie. Zapraszam do modlitwy o godz. 19.30. O niesienie figury Matki Bożej proszę mieszkańców Sitkówki.

7…. Dziękuję mieszkańcom Sitkówki oraz bloków 33 i 38 za sprzątanie kościoła. Na  najbliższą sobotę proszę mieszkańców ulicy Chorzowskiej od numeru 21 do 269.

8…Komunikat dotyczący Uwielbienia w Centrum Miasta….Drodzy Diecezjanie! W sobotę, 13 czerwca 2026 r. o godz. 18:00 w Muszli Koncertowej w Parku Miejskim w Kielcach, odbędzie się XIV Uwielbienie w Centrum Miasta pod hasłem „W Świetle Chrystusa”. Hasło nawiązuje do słów Jezusa: „Ja jestem światłością świata” (J 8, 12).   Zapraszam duszpasterzy, rodziny, młodzież i wszystkich wiernych do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu modlitewno-muzycznym. Niech będzie ono okazją do wspólnego uwielbienia Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie, umocnienia wiary i doświadczenia obecności Chrystusa pośród nas.† Jan Piotrowski BISKUP KIELECKI