Ogłoszenia – 27.11.2022 1Niedziela Adwentu

– w środę święto św. Andrzeja Apostoła

– w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana

1…Rozpoczynamy okres Adwentu, czyli czasu przygotowania do obchodów Narodzenia Pańskiego. Aby dobrze, pobożnie i owocnie przeżyć te święta skorzystajmy z duchowej skarbnicy Kościoła. Zachęcamy do wspólnej modlitwy codziennie na Roratach, czyli Mszy wotywnej o NM Pannie o godz. 17.00. Zapraszamy  na tę Mszę św. dzieci z lampionami.

2…. KOMUNIKAT

We wtorek 29 listopada 2022 r. przypada ósma rocznica ingresu Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego do Bazyliki Katedralnej w Kielcach.

Z tej racji tego dnia będzie sprawowana Msza Święta w intencji Księdza Biskupa o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej.

Serdecznie zapraszamy Księży, Siostry zakonne, alumnów WSD, wiernych świeckich do udziału w tej uroczystości i polecamy Dostojnego Jubilata pamięci modlitewnej.

† Marian Florczyk WIKARIUSZ GENERALNY

3… W tym tygodniu I piątek miesiąca. Msza św. do Serca Jezusowego o godz. 17.00. 4…W pierwszą sobotę miesiąca z racji rekolekcji zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej wyjątkowo po Mszy św. o godz. 17.00

4….W przyszłą – 2 Niedzielę Adwentu będzie obchodzony 23 Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Modlitwą i ofiarą zebraną do puszek wspieramy katolików mieszkających na Wschodzie.
5….W piątek rozpoczynamy  nasze rekolekcje adwentowe. Wygłosi je ojciec pallotyn z Karczówki.

Msze św. w piątek:

9.30,     11.00,     17.00.

– w sobotę :

9.30,

11.00,

15.30       zapraszamy uczniów szkół podstawowych,  dzieci klasy 3 i

kandydatów do bierzmowania.

Spowiedź: w sobotę w godz. 9 -12.00 oraz 15.00 – 17.30.

Dzieci z lampionami zapraszamy w piątek na godz. 17.00, sobotę na 15.30.

a w niedzielę na 12.30.

Oderwijmy się nieco od codziennych spraw i w modlitwie oraz przez spowiedź przygotujmy się na spotkanie z Bogiem w tajemnicy Narodzenia Pańskiego. Serdecznie zapraszamy.

6…. W przyszłą, 2  Niedzielę Adwentu obchodzimy XXIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie pod hasłem:  „Posłani w pokoju Chrystusa”.   Ofiary zebrane do puszek przeznaczone zostaną na wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Posługuje tam 198 kapłanów diecezjalnych, 387 kapłanów zakonnych, 320 sióstr zakonnych i 40 braci zakonnych z Polski oraz wolontariusze świeccy.

7…..KOMUNIKAT BISKUPA KIELECKIEGO

Czcigodni Księża, Drodzy Diecezjanie,

wojna na Ukrainie wywołała ogrom cierpienia i ludzkich tragedii. Niezwykle szlachetna i wydatna okazała się pomoc niesiona przez polskie rodziny i nasze parafie. Doceniając ten poryw dobra, zrozumiałe jest, że wobec przeciągającego się kryzysu może pojawić się pewne znużenie, tym bardziej, że sami coraz bardziej odczuwamy trudy pogarszającej się sytuacji ekonomicznej. Niemniej, jak pisze Ojciec Święty Franciszek w Orędziu na tegoroczny Dzień Ubogich, to jest właśnie moment, aby nie odpuścić i by odnowić początkową motywację. Wobec barbarzyńskich bombardowań wiele osób na Ukrainie pozostaje bez podstawowych środków do życia i to w okresie zimy, dlatego chciałbym zachęcić wspólnoty parafialne do włączenia się w akcję Rodzina Rodzinie na Ukrainie. Nasze wsparcie poprzez Caritas Polska i Caritas na Ukrainie trafi bezpośrednio do najuboższych rodzin w diecezji kijowsko – żytomierskiej na zakup żywności, leków, odzieży, opału i innych niezbędnych środków do życia.
W zależności od wielkości i możliwości parafii możemy zadeklarować pomoc jednej osobie lub całej rodzinie. Zachęćmy do działania poszczególnych parafian, grupy charytatywne i ofiarnych darczyńców. W przypadku mniejszych parafii można ufundować stypendium w wymiarze dekanatu. Niech zatem każdy dekanat obejmie wsparciem przynajmniej jedną ukraińską rodzinę, większe parafie niech uczynią to samodzielnie. Proszę Księży Dziekanów, by podjęli się koordynacji tej akcji w swoim dekanacie. Do zaangażowania w to dzieło naszej Kurii i Caritas zachęcam również inne instytucje diecezjalne oraz wspólnoty zakonne. Szczegóły akcji Rodzina Rodzinie na Ukrainie przekaże Księżom nasza diecezjalna Caritas.

Wyrażając wdzięczność za dotychczasową pomoc dla cierpiących braci na Ukrainie z serca błogosławię wszystkim niosącym pomoc bliźnim w potrzebie.

† Jan Piotrowski

BISKUP KIELECKI